---

SOFYALI 9

---

BASINDA SOFYALI

HABERTÜRK
Asmalı’nın gediklilerinin iyi bildiği, çok katlı bu meyhane, şimdiki Asmalı sakinlerinin yeni yeni içmeye başladıkları günlerde de oradaydı. Otantik bir Asmalımecit evinin içindeki meyhanenin önü bile kalabalıktan minik ağaçlarla ayrılıyor. Fasıl yerine Yunan müziği çalan meyhanenin duvarlarındaki süsler çok güzel. 25 çeşit mezesinin favorisi, ahtapot salatası. Ev yemekleri de yapılıyor.

Haberin Orjinali: http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/529256-iste-asmalimescit-rehberi


MİLLİYET
Asmalımescit’in yedi yıllık işletmesi Sofyalı 9, adını bulunduğu Sofyalı Sokak’tan almış. 11.00-02.00 arasında servis veren mekan meyhane havasında ama mönüsünde ev yemekleri de var. Müdavimlerin tercihi ise pazı dolması.

Haberin Orjinali: http://www.milliyet.com.tr/asmalimescit-te-hayat-var/pazar/haberdetayarsiv/11.02.2010/1030582/default.htm


HÜRRİYET
Tünelin karşısındaki geçitten geçince, Asmalı Mescit'e doğru giderken sağda. Üç katlı bir binaya yayılan Sofyalı 9, sevimli ve şık bir meyhane. Giriş katındaki kapılar tamamen açılınca serin ve açık bir mekana dönüşüyor. Kapının önünde gündüzleri üç masa var ama gece sayı artıyor.

Haberin Orjinali: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=-169569